Yerel Gmail reklamları AdWords'te tüm reklamverenlerin kullanımına sunuldu

Ailemizle, arkadaşlarımızla ve çalışma arkadaşlarımızla iletişim kurmak için kullandığımız başlıca araçlardan biri olan e-posta, günlük yaşantımızın önemli bir parçası. Aynı zamanda, favori markalarımızın sunduklarından (ör. büyük hafta sonu indirimi, uygun fiyatlı tatil paketi fırsatları veya son teknoloji bir ürünle ilgili bilgi) haberdar olmak için de harika bir yöntem. Birkaç yıldır, yerel Gmail reklamları[1] aracılığıyla e-posta pazarlama stratejilerini genişletmek ve kullanıcılara daha alakalı fırsatları nasıl sunabileceklerini test etmek için reklamverenlerle birlikte çalışıyoruz. Bugünden itibaren, tüm reklamverenler doğrudan AdWords'te bu yerel Gmail reklamlarını kullanabilir.

Zengin ve etkileşimli reklam biçimleri

Gmail reklamlarını geliştirirken, kullanıcıların en fazla neye ilgi gösterdiğini öğrenmek için çeşitli reklam biçimlerini test ettik. Yaptığımız iyileştirmelerden biri, standart metin reklamları Gmail'den kaldırıp bunlar yerine daha az sayıda ve gelen kutusu deneyimiyle daha kusursuz bir uyum sağlayan yüksek kaliteli yerel reklamlar göstermek oldu.

Bugünkü duyuruyla birlikte reklamverenler, bir Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturup Reklam galerisinde Gmail reklam biçimini kullanarak doğrudan AdWords üzerinden yerel Gmail reklamları yayınlamaya başlayabilir. Reklamın iki ana kısmı vardır:

● Kullanıcıların ilk başta gördüğü, Gmail gelen kutusunun görünümüne uygun daraltılmış reklamdır. Kullanıcılar, daha fazla bilgi edinmek için, daraltılmış reklamı tıklayarak genişletebilir.

● Genişletilmiş reklam birimi, daraltılmış reklamın tıklanmasıyla tetiklenir. Bu, bilgi içeriği ve görsellik bakımından bir açılış sayfası kadar zengin bir deneyim sunan, tam sayfa bir yerel reklamdır. Kullanıcılar reklamı tıklayarak genişlettikten sonra, reklamı gelen kutusuna kaydetmek veya başkalarına iletmek için yapılanlar da dahil olmak üzere içeriğinize yapılacak tüm tıklamalar ücretsizdir.

Reklamverenler, genişletilmiş reklam birimi için, özelleştirilebilir birçok Gmail reklamı şablonu arasından seçim yapabilir. Tek bir resim kullanabileceğiniz gibi, resim, açıklama ve harekete geçirici mesaj düğmesini birlikte kullanarak bir promosyonu vurgulayabilir veya aynı anda birden çok ürünü sergileyebilirsiniz. Özel HTML biçimi, reklam öğelerini yapılandırma konusunda en geniş esnekliği sağlar. Bu biçim sayesinde reklamınıza video, form, telefon numarası ve birden çok bağlantı/harekete geçirici mesaj ekleyerek daha da zengin bir reklam deneyimi oluşturabilirsiniz.

Genişletilmiş reklam birimi örnekleri

Geliştirilmiş Görüntülü Reklam Ağı hedeflemesiyle kitlenize ulaşın

Anahtar kelimeler, yakın ilgi alanı kitleleri, demografi ve konular gibi zaten aşina olduğunuz Görüntülü Reklam Ağı hedefleme seçeneklerinin çoğunu kullanabilirsiniz. Örneğin, spor giyim alanında faaliyet gösteren bir reklamveren, "Fitness" ve "Spor Malzemeleri" gibi alakalı konuları seçebilir veya "Sağlık ve Fitness Tutkunları" ya da "Koşu Meraklıları" yakın ilgi alanı kitlelerindeki kullanıcılara ulaşabilir.

kaynak : adwords-tr.blogspot.com.tr

 

Google AdWords Android uygulaması yayınlandı, iOS yakında geliyor !

Google, AdWords kullanıcılarının reklam kampanyalarını mobilden yönetmesini sağlayan AdWords uygulamasını yayınladı.

İlk etapta Android için yayınlanan uygulama halihazırda AdWords müşterisi olan kullanıcıların kampanya istatistiklerini görüntüleme, gerçek zamanlı bildirim alma gibi fonksiyonları mobilden kullanmalarını mümkün kılıyor.

AdWords uygulamasını ilk açtığınızda gösterim, tıklama, CTR, maliyet ve dönüşüm gibi temel ölçümleri görebileceğiniz bir yönetim paneli sizi karşılıyor.

Bu metrikleri reklamın türü, gün ya da cihaz gibi parametrelere göre izlemeniz de mümkün. Uygulamayı kullanarak bütçe yönetimi yapılabiliyor ve kampanyalarınızı düzenleyebiliyorsunuz.

Google dilerseniz AdWords’ün var olan kampanyanızı iyileştirmenizi sağlayacak önerileri de uygulama içinde aktifleştirilebiliyor. Android 4.0 ve ileri sürümlerinde kullanılabilen Google AdWords uygulamasının iOS versiyonu da yakında geliyor ancak bunun için net bir tarih henüz verilmedi.

Dilerseniz Google’ın AdWords kullanıcıları için yayına aldığı bu uygulamayı Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

AdWords Editor 10.6 Yayınlandı !

Google sessiz sedasız, AdWords Editor 10.5 sürümünü 10.6‘ya yükseltti. 10.6 sürümü ile birlikte bizi pek çok yenilik bekliyor.

 

 

– AdWords arayüzünde oluşturduğumuz Mobile app kampanyalarının yönetimini artık AdWords Editor 10.6 üzerinden gerçekleştirebileceğiz.

– Uygulama yükleme reklamlarına Metin reklamlar sekmesinden, uygulama yükleme resim reklamlarına ise Resim reklamlar sekmesinden ulaşabilirsiniz.

– Kampanyalar sekmesinde, kampanya türü sütunu eklendi. Bu sütun ile mevcut kampanya türlerini görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

– Shopping kampanyaları için Geliştirilmiş TBM seçeneğini seçebilirsiniz,

– Ürün listeleme reklamlarını editor aracılığı ile durdurabilirsiniz,

– Site bağlantısı karakter sınırlaması 25 karakter olarak revize edildi.

– Silmek ifadesi, kaldırmak olarak değiştirildi. AdWords editor de gerçekleştirdiğiniz ama yüklemediğiniz bir çalışmayı hala kalıcı olarak silebileceksiniz.


Kaynak : onlinepazarlama.co

Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı: 16 Eylül 2014'te ne olacak?

Bu yılın başında WordStream ve Elmo Talent Software gibi reklamverenlerin yeni AdWords Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı kampanya türüyle nasıl harika sonuçlar ettiğini sizinle paylaşmıştık. O zamandan bu yana, 300.000'den fazla kampanya bu yeni kampanya türüne geçirildi.

16 Eylül 2014'ten itibaren "Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı" türündeki tüm kampanyaların daha iyi performans gösteren yeni "Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı" türüne otomatik olarak geçirileceğini hatırlatmak istiyoruz. Kampanyalarınızı istediğiniz gibi ayarlayabilmek için 16 Eylül'den önce yeni kampanya türüne geçmenizi öneririz. Aksi takdirde, kampanyalarınız AdWords sistemi tarafından otomatik olarak yeni kampanya türüne geçirilecektir. "Yalnızca Arama Ağı" ve "Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı" türündeki kampanyalar bundan etkilenmeyecektir.

"Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı" türünde bir kampanya yayınlıyorsanız, yalnızca bir tıklamayla hemen geçiş yapabilir ve daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Hemen geçiş yapmak için 3 neden:

● Daha iyi performans: "Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı"na geçen reklamverenler, "Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı"'nın Görüntülü Reklam Ağı kısmında gösterilen reklamlarda ortalama olarak, %35 daha yüksek tıklama oranı ve müşterilerin yaptığı alışveriş başına %35 daha düşük maliyet elde etmiştir.* Sonuçlar kampanyanıza göre değişiklik gösterir.

● Daha kolay yönetim: Kampanyanızı, normal bir Arama Ağı kampanyasını yönetir gibi yönetebilirsiniz. Anahtar kelimeler ve teklifler gibi ayarlarınız, Görüntülü Reklam Ağı'nda müşteri bulmak için otomatik olarak kullanılır. Bu, başka bir işlem yapmanıza gerek olmadığı anlamına gelir!

● Kampanyalarınızın nasıl performans göstermesini istediğinize göre özelleştirme yapma olanağı: Yeni kampanya türüne geçtiğinizde daha az tıklama ve gösterim alabilirsiniz. Ancak, bu tıklama ve gösterimlerin daha önce işletmenizden ürün veya hizmet satın almış kullanıcılardan gelme olasılığı daha yüksektir. Mevcut tıklama seviyenizi korumak reklamcılık hedefleriniz açısından önemliyse, "Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı" türünde ayrı bir kampanya oluşturun. Bunu yaptığınızda, tıklama seviyenizi korumak için orijinal kampanyanızdaki ayarlardan ve hedefleme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Size yardıma hazırız
AdWords'le başarıyı yakalamanızı istiyoruz. "Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı"na geçişle ilgili yardım almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin. AdWords'le ilgili daha fazla bilgi, ipucu ve kaynak için yardım merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

*İlk test sonuçlarına göre, "Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı" türündeki mevcut kampanyalarla karşılaştırıldığında, ortalama bir müşteri "Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı" türündeki yeni kampanyalarının Görüntülü Reklam Ağı kısmında %35 daha yüksek tıklama oranı ve %35 daha düşük EBM ede edebilir. İlk test sonuçlarına göre, yalnızca Arama Ağı kampanyalarıyla karşılaştırıldığında, ortalama bir müşteri %10-15 daha fazla dönüşüm de elde edebilir. Kampanyaların performansı değişiklik gösterebilir.

Kaynak : Inside AdWords Türkçe

← Eski yazılar