Yerel Gmail reklamları AdWords'te tüm reklamverenlerin kullanımına sunuldu

Ailemizle, arkadaşlarımızla ve çalışma arkadaşlarımızla iletişim kurmak için kullandığımız başlıca araçlardan biri olan e-posta, günlük yaşantımızın önemli bir parçası. Aynı zamanda, favori markalarımızın sunduklarından (ör. büyük hafta sonu indirimi, uygun fiyatlı tatil paketi fırsatları veya son teknoloji bir ürünle ilgili bilgi) haberdar olmak için de harika bir yöntem. Birkaç yıldır, yerel Gmail reklamları[1] aracılığıyla e-posta pazarlama stratejilerini genişletmek ve kullanıcılara daha alakalı fırsatları nasıl sunabileceklerini test etmek için reklamverenlerle birlikte çalışıyoruz. Bugünden itibaren, tüm reklamverenler doğrudan AdWords'te bu yerel Gmail reklamlarını kullanabilir.

Zengin ve etkileşimli reklam biçimleri

Gmail reklamlarını geliştirirken, kullanıcıların en fazla neye ilgi gösterdiğini öğrenmek için çeşitli reklam biçimlerini test ettik. Yaptığımız iyileştirmelerden biri, standart metin reklamları Gmail'den kaldırıp bunlar yerine daha az sayıda ve gelen kutusu deneyimiyle daha kusursuz bir uyum sağlayan yüksek kaliteli yerel reklamlar göstermek oldu.

Bugünkü duyuruyla birlikte reklamverenler, bir Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturup Reklam galerisinde Gmail reklam biçimini kullanarak doğrudan AdWords üzerinden yerel Gmail reklamları yayınlamaya başlayabilir. Reklamın iki ana kısmı vardır:

● Kullanıcıların ilk başta gördüğü, Gmail gelen kutusunun görünümüne uygun daraltılmış reklamdır. Kullanıcılar, daha fazla bilgi edinmek için, daraltılmış reklamı tıklayarak genişletebilir.

● Genişletilmiş reklam birimi, daraltılmış reklamın tıklanmasıyla tetiklenir. Bu, bilgi içeriği ve görsellik bakımından bir açılış sayfası kadar zengin bir deneyim sunan, tam sayfa bir yerel reklamdır. Kullanıcılar reklamı tıklayarak genişlettikten sonra, reklamı gelen kutusuna kaydetmek veya başkalarına iletmek için yapılanlar da dahil olmak üzere içeriğinize yapılacak tüm tıklamalar ücretsizdir.

Reklamverenler, genişletilmiş reklam birimi için, özelleştirilebilir birçok Gmail reklamı şablonu arasından seçim yapabilir. Tek bir resim kullanabileceğiniz gibi, resim, açıklama ve harekete geçirici mesaj düğmesini birlikte kullanarak bir promosyonu vurgulayabilir veya aynı anda birden çok ürünü sergileyebilirsiniz. Özel HTML biçimi, reklam öğelerini yapılandırma konusunda en geniş esnekliği sağlar. Bu biçim sayesinde reklamınıza video, form, telefon numarası ve birden çok bağlantı/harekete geçirici mesaj ekleyerek daha da zengin bir reklam deneyimi oluşturabilirsiniz.

Genişletilmiş reklam birimi örnekleri

Geliştirilmiş Görüntülü Reklam Ağı hedeflemesiyle kitlenize ulaşın

Anahtar kelimeler, yakın ilgi alanı kitleleri, demografi ve konular gibi zaten aşina olduğunuz Görüntülü Reklam Ağı hedefleme seçeneklerinin çoğunu kullanabilirsiniz. Örneğin, spor giyim alanında faaliyet gösteren bir reklamveren, "Fitness" ve "Spor Malzemeleri" gibi alakalı konuları seçebilir veya "Sağlık ve Fitness Tutkunları" ya da "Koşu Meraklıları" yakın ilgi alanı kitlelerindeki kullanıcılara ulaşabilir.

kaynak : adwords-tr.blogspot.com.tr